25 Kwi

Doskonalenie warsztatu pracy nauczyciela

W ramach kolejnej części realizacji projektu „Górski zmienia się i rozwija” zostałam oddelegowana na szkolenie zorganizowane  przez firmę edukacyjną Eunos w Finlandii.
Pięć dni intensywnych zajęć zaowocowało poznaniem fińskiego systemu oświaty, dzięki któremu uczniowie uzyskują najwyższe noty według wskaźników PISA.
W międzynarodowej grupie nauczycieli nawiązałam kontakty z dyrektorami i pracownikami szkół w Grecji, Holandii, Szkocji, Rumunii, Hiszpanii, które z pewnością zaowocują współpracą między szkołami. Oprócz wyniesionych umiejętności i informacji miałam możliwość zachęcania do poznawania Polski, promowałam nasz kraj, a szczególnie mocno akcentowałam sukcesy szkoły.
Małgorzata Narębska-Bal