05 Maj

Kurs hiszpańskiego w Maladze

W dniach 21-28 kwietnia grupa naszych uczniów wyjechała do Malagi  w Hiszpanii na tygodniowy kurs języka hiszpańskiego. Zakwaterowani u rodzin hiszpańskich, z kilkoma godzinami zajęć językowych dziennie oraz bogatym programem turystyczno-kulturalnym popołudniami, wróciliśmy do Polski bogaci o nowe umiejętności, doświadczenia i wiedzę. Przy tak intensywnym i pełnym wrażeń pobycie, tydzień minął bardzo szybko i zanim się obejrzeliśmy trzeba było się już żegnać. Nie obyło się bez łez, obietnic wiadomości i powrotów, i znowu zmierzaliśmy na lotnisko.                                                                                                                  Wśród wielu dodatkowych aktywności, mających na celu rozwinięcie kompetencji językowych naszych uczniów poza salą szkolną pojawiły się:

– lekcje praktyczne z Hiszpanami (wspólna nauka gotowania paelli, wyjście na lokalny targ i realizacja wyznaczonych zadań, lekcje salsy i flamenco, zwiedzanie atrakcji turystycznych z hiszpańskim nauczycielem),

– wizyta na treningu corridy, na Plaza de los Toros w Maladze, gdzie mieliśmy okazję porozmawiać z mistrzem  torreadorów – Fernando Camara Castro,

– całodniowa wycieczka do miejscowości Nerja (zwiedzanie największej w Europie jaskini z przewodnikiem) oraz wizyta w typowym andaluzyjskim białym miasteczku Frigiliana,

– warsztaty z tworzenia charakterystycznej ceramiki andaluzyjskiej „Azulejos” w muzeum miejskim,

– wizyta w Muzeum Picassa.

Na szczęście nie zabrakło również czasu na odpoczynek na plaży. Pogoda była, dla nas Polaków, jak podczas letnich wakacji, mimo że Hiszpanie cały czas nam powtarzali, że trafiliśmy na nietypową (złą) dla andaluzyjskiej wiosny, pogodę J

Opinie naszych uczniów:

„Świetna zabawa w szkole. Przystojni nauczyciele, dlatego nauka lepiej wchodziła do głowy J Ten wyjazd był pełen wrażeń i wartościowych doświadczeń”   (Selina, 1LB)

„Świetny wyjazd, przyjazna atmosfera i duże możliwości językowe. Trafiłam na cudowną rodzinę, która potraktowała nas jak członków rodziny. Polecam!”   (Gosia, 2LB)

„Tegoroczna wycieczka do Malagi wiele mnie nauczyła i bardzo mi się podobała. Szkoła super, przyjemna atmosfera do nauki a Pani przewodniczka Dominika, najlepsza na świecie” (Ola. 7a)

Agnieszka Żulińska, Krystyna Rosińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *