Drodzy czytelnicy!

Motto biblioteki:

„jeśli czytać tylko to, co napisane,
całe czytanie na nic”

William Szekspir

Nasza biblioteka zaistniała równocześnie z powstaniem  LX LO, to jest w 1982r. Pierwszą dyrektorką i założycielką szkoły była p. Edyta Bolikowska, z wykształcenia i pasji bibliotekarz. Dzięki właśnie Jej wsparciu biblioteka szybko wzbogacała się w cenny księgozbiór. Dziś liczy sobie 17 tys. wolumenów plus bogaty zbiór płyt CD i DVD (600 sztuk) oraz 30 tytułów czasopism.

Specyfika szkolnej biblioteki wymaga odpowiedniego doboru książek, tak aby uczeń znalazł tu nie tylko informacje z zakresu programu szkolnego, ale również poszerzał wiedzę ogólną. Ba!- pragnął czytać więcej. Zatem obok lektur, opracowań literackich, książek z zakresu nauk szczegółowych zwanych literaturą popularno-naukową, staramy się o książkę pozalekturową.

Dysponujemy pokaźnym działem beletrystyki: polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej, czeskiej, włoskiej, hiszpańskiej, iberoamerykańskiej, skandynawskiej, pozaeuropejskiej, literatury młodzieżowej i innej. Ambicją biblioteki jest, aby w jej posiadaniu znalazły się nowości wydawnicze.

Trzy rozległe pomieszczenia jakimi dysponujemy pozwalają na komfort przebywania i korzystania z  dóbr bibliotecznych. Mamy około 120 wizyt dziennie.

1. sala – wypełniona księgozbiorem uzupełnionym czterema stoiskami komputerowymi i kącikami wyjątkowo cichej pracy (oczywiście wolny dostęp do książek).

2. sala – czytelnia z czasopismami, miejscami i do cichej pracy jak i wypoczynku na wygodnych sofach. Tu również znajduje się małe multikino.

3. sala – miejsce, w którym znajdują się lektury i podręczniki oraz stanowisko pracy bibliotekarza.

Katalogi zasobów naszej biblioteki zostały zcyfryzowane i są dostępne on-line przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, po adresem: m009785.molnet.mol.pl

Serdecznie zapraszamy rodziców naszych uczniów do korzystania z zasobów naszej biblioteki oraz korzystania z dostępu do internetu.

Bohaterami naszej biblioteki są: świat książek, świat czasopism, świat internetu i ŚWIAT CISZY.

Jeśli zajrzysz TU – też staniesz się Bohaterem.

Biblioteka czynna jest:

poniedziałek: 8:00 – 16:00