Nauczyciele o sobie

Małgorzata Smoręda – nauczany przedmiot: geografia

Pani profesor pracuje w LX LO im. Wojciecha Górskiego od 1987 r. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła dwa kierunki studiów podyplomowych (Geografię dla Nauczycieli oraz Zarządzanie Oświatą). Jest egzaminatorem Nowej Matury, była opiekunką siedmiu finalistów olimpiady geograficznej. Współautorka publikacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (dotyczącej jezior w Polsce). Autorka gry dydaktycznej „Glebogra-przyczyny degradacji gleb w Polsce”. Chce kształtować u uczniów takie cechy charakteru jak: uczciwość, odpowiedzialność, pracowitość. Preferuje metody pracy aktywizujące uczniów.
Po pracy odpoczywa przy grach logicznych, bukieciarstwie. Ulubione miejsce w Polsce to wybrzeża Bałtyku z pięknymi plażami i umiarkowanym klimatem.

Małgorzata Klimczuk – nauczany przedmiot: język hiszpański

W pracy preferuje metody aktywizujące uczniów. Kładzie duży nacisk na kształcenie umiejętności komunikacyjnych. Uwielbia taniec, gotowanie, cały czas odkrywa nowe pasje.
Najbardziej nie lubi w swojej pracy nauczycielskiej wystawiać ocen niedostatecznych, a uwielbia obdarowywać zasłużonymi piątkami i szóstkami. Najbardziej ulubione miejsce w Warszawie to… Górski.

Aneta Siwek – nauczany przedmiot: język polski

Uwielbia aktywizujące metody pracy: metodę projektu, burzę mózgów, pracę w grupach. Może dlatego u uczniów chciałaby rozwijać asertywność i przedsiębiorczość. Lubi gry zespołowe, kiedyś trenowała koszykówkę i piłkę ręczną.
Po pracy relaksuje się spacerując po lesie z psem (miłośniczka zwierząt), oglądając filmy i programy dokumentalne (historyczne, przyrodnicze).
W Warszawie zauroczył panią profesor praski klimat (galerie, przedwojenne kamieniczki, niszowe kluby), lubi spacerować po Parku Skaryszewskim, który ceni za ciszę, ładny krajobraz i możliwość piknikowania.

Wiesław Torbus – nauczany przedmiot: język francuski

Motto przewodnie w pracy nauczycielskiej: „Pokaż co potrafisz”.
Marzy o wyruszeniu w świat kamperem. Po pracy fotografuje, ogląda mecze polskich siatkarzy i „delektuje się” muzyką. Ulubione miejsce na świecie to oczywiście Paryż (wg profesora to serce Europy).

Maria Wierzbicka – nauczany przedmiot: język rosyjski

Ulubioną metodą pracy jest „metoda skutecznie wiodąca do celu, jakim jest sukces uczniów” (a co za tym idzie sukces pani profesor).Gdyby nie była nauczycielem podróżowałaby, czytała wiele książek, słuchała muzyki klasycznej, uprawiała pieszą turystykę (pod warunkiem jednakże, że jakiś sponsor pokryłby wszystkie koszty).
Uważa, że największym osiągnięciem zawodowym jako nauczycielki jest kolejna matura, zdana przez Jej uczniów na wysokim poziomie.

Beata Opiela – nauczany przedmiot: wychowanie fizyczne

Uwielbia sport i jako nauczyciel wychowania fizycznego może szczerze powiedzieć, że robi to, co lubi. Natomiast nie przepada za…prasowaniem. Gdyby nie była nauczycielem zostałaby weterynarzem.
U uczniów ceni: prawdomówność, kulturę osobistą, wytrwałość w dążeniu do celu, empatię. Interesuje się muzyką (ulubiony zespół Pink Floyd), książką, filmem i oczywiście sportem (ulubiona dyscyplina to piłka siatkowa, ale lubi także żeglarstwo, biegi rekraacyjne).