Terminarz rekrutacji do klasy 1 szkoły podstawowej

Harmonogram rekrutacji do klas I w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2018/2019
Postępowanie rekrutacyjne do klas I w szkołach podstawowych
Data Data Zdarzenie
do 1 marca

do godz. 16.00
Rodzice dzieci realizujących obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej składają wnioski (zgłoszenia, w przypadku dzieci obwodowych) o kontynuację edukacji w klasie I tej szkoły.
od 2 marca

do 18 marca

godz. 20.00
Rejestracja w systemie rekrutacji wniosków/zgłoszeń o przyjęcie.
od 2 marcado 8 marca

do godz. 16.00
Rejestracja w SYSTEMIE oraz składanie wniosków o przyjęcie do klasy I sportowej*/oddziału muzycznego w ogólnokształcącej szkole muzycznej I stopnia.
od 9 marcado 13 marcaPróba sprawności fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziałów sportowych/organizacja egzaminu w zakresie uzdolnień (ogólnokształcąca szkoła muzyczna I stopnia).
UWAGA

Do próby sprawności fizycznej przystępują tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

godz. 15.00
od 2 marcado 19 marca

do godz. 16.00
Złożenie w szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku/zgłoszenia oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów.
UWAGA
Kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata, należy złożyć w każdej szkole wskazanej na liście preferencji, w której wybrano oddziały integracyjne.

godz. 13.00
Opublikowanie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
od 20 kwietnia

do 27 kwietnia

godz. 16.00
Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w szkole, do której zostało zakwalifikowane.

godz. 13.00
Opublikowanie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
Procedura odwoławcza
od 7 majaW terminie 7 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzice mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzice mogą wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjne.
Postępowanie uzupełniające do klas I w szkołach podstawowych

godz. 16.00
Opublikowanie w SYSTEMIE rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc.
od 13 czerwca

do 18 czerwca

do godz. 20.00
Rejestracja w systemie wniosków/zgłoszeń o przyjęcie na wolne miejsca.
od 13 czerwcado 14 czerwca

do godz. 16.00
od 15 czerwcado 16 czerwcaPróba sprawności fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziałów sportowych/organizacja egzaminu w zakresie uzdolnień (ogólnokształcąca szkoła muzyczna I stopnia).
18 czerwcagodz. 13.00Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki próby sprawności fizycznej/egzaminu w zakresie uzdolnień (ogólnokształcąca szkoła muzyczna I stopnia).
od 13 czerwca19 czerwca

do godz. 16.00
Złożenie w szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów.
UWAGA

Rodzice dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność, ubiegający się o przyjęcie na wolne miejsce w oddziałach integracyjnych, składają kopię orzeczenia w szkole pierwszego wyboru, jak również w pozostałych placówkach, w których wskazano na liście preferencji oddział integracyjny.

godz. 13.00
Opublikowanie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
od 22 czerwca

do godz. 16.00
Złożenie potwierdze nia woli zapisu dziecka w szkole, do której zostało zakwalifikowane.

godz. 13.00
Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.
od 29 czerwcaProcedura odwoławcza.
31 sierpniaOpublikowanie w systemie rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc
*szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji do klas I sportowych zostały opublikowane w oddzielnym komunikacie