• WITAMY NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ NR 49 W WARSZAWIE!
    • LX Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Górskiego
      Szkoła Podstawowa nr 370
    • DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZEJ SZKOLE I KLASACH PLANOWANYCH NA ROK SZKOLNY 2026/2027
  • .

    .
  • .

    • Odnośnik: https://zs49.bip.um.warszawa.pl/default.htm
    • Odnośnik: https://oke.waw.pl
    • Odnośnik: https://portal.librus.pl/rodzina
    • Odnośnik: https://www.facebook.com/szkolygorskiego
  • Nowe wyzwania w Zespole Szkół nr 49

    Projekt Erasmus+ nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000123544
  • .

    AKTUALNOŚCI

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

      • 23.06.2026
      • Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców na zakończenie roku szkolnego:

        Klasy 1-3 SP godzina 8:00

        Klasy 1-3 LO godzina 9:30

        Klasy 4-8 SP godzina 11:00

        Uroczystość odbędzie się w sali gimnastycznej,

        następnie uczniowie udadzą się z wychowawcami do wyznaczonych sal lekcyjnych.

      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO: Czytaj więcej
    • Wycieczka do Małopolski
      • Wycieczka do Małopolski

      • 23.06.2026
      • Nowa galeria Wycieczka do Małopolski została dodana do albumu fotograficznego

        W dniach 15-17 czerwca 2026 r. nasi uczniowie z liceum i szkoły podstawowej wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Małopolski, podczas której nie brakowało ciekawych miejsc, dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. 😊

        🏡 Odwiedzili Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie, gdzie poznali tradycyjną architekturę i kulturę regionu, a także wyruszyli na przejażdżkę drezynami rowerowymi 🚲, która dostarczyła wielu pozytywnych emocji.

      • Wycieczka do Małopolski: Czytaj więcej
    • Turniej Piłki Siatkowej
      • Turniej Piłki Siatkowej

      • 23.06.2026
      • Nowa galeria Turniej Piłki Siatkowej została dodana do albumu fotograficznego

        Młodzieżowa Rada Dzielnicy zorganizowała Turniej Piłki Siatkowej pod hasłem Młodzi z Pasją. 15 czerwca reprezentacja naszego liceum stawiła się w hali sportowej "Kusego" gotowa do gry. Drużyny były mieszane. Finalnie zajęliśmy 3 miejsce.

      • Turniej Piłki Siatkowej: Czytaj więcej
    • 1a w Muzeum Ewolucji 🦖
      • 1a w Muzeum Ewolucji 🦖

      • 17.06.2026
      • Klasa 1a wybrała się do Muzeum Ewolucji - oglądaliśmy szkielety dinozaurów, skamieniałości oraz ciekawe wystawy o dawnych zwierzętach 🦖🦎

      • 1a w Muzeum Ewolucji 🦖: Czytaj więcej
    • Artystycznie na Bielanach 2026
      • Artystycznie na Bielanach 2026

      • 13.06.2026
      • Nowa galeria Artystycznie na Bielanach 2026 została dodana do albumu fotograficznego

        12 czerwca mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej Gali „Artystycznie na Bielanach” — corocznym przeglądzie bielańskich placówek oświatowych, podczas którego prezentowane są talenty artystyczne dzieci i młodzieży naszej dzielnicy.

      • Artystycznie na Bielanach 2026: Czytaj więcej
    • Filharmonia w BOK
      • Filharmonia w BOK

      • 13.06.2026
      • Nowa galeria Filharmonia w BOK została dodana do albumu fotograficznego

        🎭🎶 10 czerwca uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w ostatnim w tym roku szkolnym koncercie w ramach programu „Filharmonia w BOK”. Tym razem mieli okazję przenieść się do świata teatru muzycznego i obejrzeć niezwykłą opowieść pt. „Syrenka” – operową historię inspirowaną legendą o Warszawskiej Syrence. Uczniowie poznali losy Syreny marzącej o odnalezieniu swojego miejsca na ziemi, młodego Rybaka pragnącego odmiany oraz tajemniczego Kupca o nie do końca uczciwych zamiarach. Spektakl był wyjątkową okazją do spotkania z muzyką wykonywaną na żywo oraz poznania głosów operowych przy akompaniamencie fortepianu. Dziękujemy za kolejny rok pełen muzycznych spotkań i już czekamy na następne koncerty! 🎼✨ **Spotkania z Muzyką to cykl koncertów organizowanych przez Dział Edukacji Filharmonii Narodowej. Artyści występujący podcza

      • Filharmonia w BOK : Czytaj więcej
    • Akademia Jutra Finanse z klasą
      • Akademia Jutra Finanse z klasą

      • 13.06.2026
      • Nowa galeria Akademia Jutra Finanse z klasą została dodana do albumu fotograficznego

        12 czerwca klasa 6b miała zaszczyt reprezentować naszą szkołę jako oficjalna delegacja podczas uroczystej gali finałowej projektu edukacyjnego „Akademia Jutra – Finanse z klasą”, realizowanego przez Fundację XTB oraz Fundację Trampki na giełdzie. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się w niezwykle prestiżowym miejscu – w Holu Głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie! Wizyta na GPW to dla naszych uczniów ogromne wyróżnienie i wspaniałe zwieńczenie ich pracy w ramach projektu. Podczas gali nie zabrakło emocji i praktycznego sprawdzianu zdobytej wiedzy. Szóstoklasiści wzięli udział w grach edukacyjnych: Finansopolis oraz Finansowe antytaboo. Z ogromną dumą informujemy, że kilkoro naszych reprezentantów awansowało do finału gry Finansopolis, a dwoje z nich zdobyło wspaniałe nagrody rzeczowe! To była ni

      • Akademia Jutra Finanse z klasą : Czytaj więcej
    • Park Dolina Wkry
      • Park Dolina Wkry

      • 13.06.2026
      • Nowa galeria Park Dolina Wkry została dodana do albumu fotograficznego

        10 czerwca uczniowie klas 1a i 1b wybrali się na wycieczkę autokarową do Parku Dolina Wkry w Pomiechówku.🚌 Podczas wyjazdu dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach z wykorzystaniem mikroskopów, dzięki którym mogły bliżej poznać świat przyrody. Dużą atrakcją była również wieża widokowa oraz spacer w koronach drzew, który pozwolił podziwiać piękno okolicznej natury z zupełnie innej perspektywy. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy ognisku🔥 Był czas na odpoczynek, wspólne rozmowy i integrację. Wycieczka dostarczyła wielu pozytywnych emocji, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień.

      • Park Dolina Wkry: Czytaj więcej
    • Wolontariat - gra terenowa
      • Wolontariat - gra terenowa

      • 12.06.2026
      • Nowa galeria Wolontariat - gra terenowa została dodana do albumu fotograficznego

        💙 Szkolne Koło Wolontariatu – gra terenowa 💙 Było aktywnie, kreatywnie i z uśmiechem! 😊 10 czerwca nasi wolontariusze z ogromnym zaangażowaniem przygotowali i prowadzili jedno ze stanowisk podczas gry terenowej realizowanej w ramach wolontariatu bielańskich szkół podstawowych. Stanowisko nosiło nazwę „Bielany zaklęte w kamieniu”. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Gwizdak. Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy, którzy po raz kolejny pokazali, że pomaganie, współpraca i wspólne działanie mogą dawać mnóstwo radości oraz satysfakcji. 👏 Brawo dla naszych wolontariuszy! 💙😊 #SzkolneKołoWolontariatu #Wolontariat #Bielany

      • Wolontariat - gra terenowa : Czytaj więcej
    • Mistrzostwa w wyciskaniu
      • Mistrzostwa w wyciskaniu

      • 12.06.2026
      • Nowa galeria Mistrzostwa w wyciskaniu została dodana do albumu fotograficznego

        10 czerwca odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany szkół ponadpodstawowych w wyciskaniu leżąc klasycznym. Gospodarzem zawodów było Publiczne LO im. Bł. Ks. R. Archutowskiego przy ulicy Dewajtis. Współzawodniczyli zawodnicy i zawodniczki w określonych kategoriach wagowych. Nasze liceum po raz pierwszy wzięło udział w tej dyscyplinie. Niestety reprezentowałnas tylko jeden uczeń, ale za to skutecznie, zajmując 4 miejsce w swojej kategorii. Gratulacje dla Adama Henca z kl. 2LA za odwagę i bardzo bobry wynik.

      • Mistrzostwa w wyciskaniu: Czytaj więcej
    • Wycieczka 7a
      • Wycieczka 7a

      • 07.06.2026
      • Nowa galeria Wycieczka 7a została dodana do albumu fotograficznego

        🌞 Dzień Dziecka klasy 7a w Warszawie 🌞 2 czerwca 2026 r. klasa 7a wybrała się na wyjście integracyjne z okazji Dnia Dziecka. Spacer rozpoczęliśmy od bulwarów nad Wisłą, gdzie w ciepły dzień nie zabrakło dobrej zabawy w fontannach 💦😊 Kolejnym punktem wycieczki było Stare Miasto – był czas na spacer, rozmowy i wspólne odkrywanie uroków Warszawy. Po drodze mieliśmy również okazję zobaczyć obchody Jubileuszu 35-lecia Straży Miejskiej m.st. Warszawy na Placu Zamkowym, co było ciekawym elementem naszego spaceru. Wycieczkę zakończyliśmy w Ogrodzie Saskim. 🌿🏙️ To był bardzo udany dzień, spędzony razem poza szkolnymi ławkami 🙂

      • Wycieczka 7a: Czytaj więcej
    • Górski w Katalonii 3
      • Górski w Katalonii 3

      • 07.06.2026
      • Nowa galeria Górski w Katalonii 3 została dodana do albumu fotograficznego

        Po raz pierwszy w ramach wycieczki do Hiszpanii, uczniowie z naszego liceum, udali się do leżącego w Pirenejach - Księstwa Andory 🇦🇩. To malutkie państwo zachwyciło nas górskimi krajobrazami, a niezapomnianym i zapierającym dech w piersach 😯 był spacer po moście tybetańskim, drugim co do długości (603 m) tego typu na świecie. Przepiękne widoki na Pireneje ⛰️🏔️ rozpościerały się także z punktu widokowego Mirador Roc del Quer z platformą rozciągającą się 12 m nad krawędzią klifu. Ostatni dzień naszej wycieczki, to wizyta w Monserrat i klasztorze benedyktyńskim znanym z kultu figury Matki Boskiej o ciemnej twarzy tzw. "Czarnulki". To kolejne miejsce, które zachwyciło 😍 nas widokami oraz duchowością. Wycieczka była wspaniałą lekcją m.in. geografii, historii, języków obcych, a także tolerancji i umiejętności bycia w g

      • Górski w Katalonii 3: Czytaj więcej
      • Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego

      • Jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Zespołu Szkół nr 49 ❤
        W latach 1912-1915 Kardynał S. Wyszyński był uczniem gimnazjum im. Wojciecha Górskiego w Warszawie. Kontynuację tradycji gimnazjum w 1982 roku przejęło LX Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Górskiego, wchodzące w skład ZS nr 49.
        Jesteśmy bardzo dumni, że tak Wspaniały Człowiek jest Absolwentem naszej szkoły.
      • Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego

      • Jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Zespołu Szkół nr 49 ❤
        W latach 1912-1915 Kardynał S. Wyszyński był uczniem gimnazjum im. Wojciecha Górskiego w Warszawie. Kontynuację tradycji gimnazjum w 1982 roku przejęło LX Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Górskiego, wchodzące w skład ZS nr 49.
        Jesteśmy bardzo dumni, że tak Wspaniały Człowiek jest Absolwentem naszej szkoły.
  • PRZEKSZTAŁCENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 370

    W dniu 11 stycznia 2024 r. Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę nr XCIII/3052/2024 w sprawie zamiaru przekształcenia z dniem 31 sierpnia 2024 r. Szkoły Podstawowej nr 370 w Zespole Szkół nr 49 w Warszawie, ul. L. Tołstoja 2 poprzez likwidację oddziału przedszkolnego.
  • Partnerzy

    Dziękujemy naszym partnerom za współpracę
    • Odnośnik: https://bankizywnosci.pl/
    • Odnośnik: https://www.hospicjum.waw.pl/
    • Odnośnik: http://swiatnatak.pl/
    • Odnośnik: https://www.wosp.org.pl/
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: http://swiatnatak.pl/kluby-osmiu/
    • Odnośnik: https://bielanskastonoga.wordpress.com/
    • Odnośnik: https://edukacja.um.warszawa.pl/projekt-wars-i-sawa
    • Odnośnik: https://erasmusplus.org.pl/
    • Odnośnik: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/efs/
    • Odnośnik: https://pl.khanacademy.org/
    • Odnośnik: http://www.dzz.org.pl/
    • Odnośnik: http://towarzystwonaszdom.pl/
    • Odnośnik: http://wolontariat.org.pl/
    • Odnośnik: http://uniasport.pl/
    • Odnośnik: https://www.szkolanawidelcu.pl/
    • Odnośnik: http://www.fundacjapsom.pl/
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: https://bohateron.pl/
    • Odnośnik: https://bielany.um.warszawa.pl/mlodziezowa-rada-dzielnicy-bielany
    • Aktywna Szkoła
    • Odnośnik: https://polak-inwestor.pl/trampki
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: ?
      • Kontakty

        • Zespół Szkół nr 49 w Warszawie
        • ul. Lwa Tołstoja 2;
          01-910 Warszawa
          Poland
        • tel: +48 22 835 95 58
          tel: +48 22 864 43 25
          fax: +48 22 835 95 58
        • BIP: zs49.bip.um.warszawa.pl
        • e-PUAP: /ZSnr49Warszawa/domyslna
        • AE:PL-79625-42097-BDRDG-20
    • Media społecznościowe

    • Galeria zdjęć

      • brak danych