• Spotkanie przy choince

• Nowa galeria Spotkanie przy choince została dodana do albumu fotograficznego

W środę 20 grudnia odbyło się bardzo miłe spotkanie świetlicowe klas 1 - 3 i oddziału przedszkolnego przy choince. Swoją obecnością zaszczyciła nas też Szanowna Dyrekcja. Wszyscy śpiewali kolędy i pastorałki, a klasy trzecie zaprezentowały się w przedstawieniu pt. "Grudniowa noc dobroci".

• Stacja Grawitacja

• Promocja sportu i wychowania fizycznego przez super zabawę w parku trampolin? Oczywiście! 😎 Klasa 5c spędziła aktywnie czas w Stacji Grawitacji. 🤸🏻‍♂️🏃🏻‍♂️ Wszyscy bawiliśmy się doskonale, mając wiele atrakcji w zanadrzu. Park linowy, ścianki wspinaczkowe, trampoliny, tory przeszkód, interaktywne zabawy, AR, VR oraz wiele innych! 😍🤸🏻‍♂️🥳

• Ozdoby z wolontariatu

• Wolontariusze z naszej szkoły przygotowali także paczki świątecznych ozdób dla Hospicjum Domowego przy parafii św. Zygmunta. Ozdoby będą przekazane w najbliższych dniach.

• ŚWIĄTECZNY KONCERT Z UDZIAŁEM NASZEGO ZESPOŁU

• !!! Zapraszamy serdecznie na świąteczny koncert !!!

Wystąpi Zespół Viva La Musica i przyjaciele,

czyli między innymi nasz Zespół "Górski Band"

Widzimy się w sobotę 16 grudnia o godzinie 18:00

Kościół Pokamedulski - ul. Dewajtis 3 (obok UKSW)

• WIERSZYKI ŁAMIACE JĘZYK

• Nowa galeria WIERSZYKI ŁAMIACE JĘZYK została dodana do albumu fotograficznego

W listopadzie odbył się dzielnicowy etap konkursu recytatorsko-aktorskiego ,,Wierszyki łamiące języki”. Uczniowie z klas 1-3 zaprezentowali utwory bogate w łamańce językowe. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom - Antosi z kl.1b, Natalce z kl.2a, Helence i Maksowi z kl. 3a przejścia do etapu dzielnicowego i świetnych wystąpień! 🤗

• KIERMASZ ŚWIATECZNY

• W środę 6 grudnia 2023 w naszej szkole odbędzie się Kiermasz Świąteczny, organizowany przez Szkolny Wolontariat

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup nowego sprzętu dla szkolnego Zespołu

• V Festiwal Jonasza Kofty "Pamiętajmy o ogrodach"

• Nowa galeria V Festiwal Jonasza Kofty "Pamiętajmy o ogrodach" została dodana do albumu fotograficznego

My również wzięliśmy udział w tym pięknym wydarzeniu. Nasza uczennica Anastazja Hawryluk otrzymała wyróżnienie w konkursie. W koncercie laureatów wystąpiła z piosenką "Nie dokazuj" Marka Grechuty oraz "Z Tobą chcę oglądać świat" z tekstem Jonasza Kofty. Dziękujemy Bielańskiemu Centrum Edukacji Kulturalniej za wspaniałą organizację, Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany za wspieranie wartościowych inicjatyw oraz Nuli Stankiewicz i Januszowi Strobel za cudowny występ 🎶🥰

• Andrzejki w Liceum i klasach 4-7 SP

• Nowa galeria Andrzejki w Liceum i klasach 4-7 SP została dodana do albumu fotograficznego

Andrzejki w Zespole Szkół nr 49 były w tym roku wyjątkowe. Pani Barbara Rybak wraz z klasą 3PD przygotowała mnóstwo atrakcji. 🧙 Podziękowania należą się również Pani Elizie Radomyskiej, która aktywnie włączyła się do zabawy i na najbardziej obleganym przez uczniów stanowisku przepowiadała przyszłość.🌠

• Warsztaty decoupage w 2LC

• Nowa galeria Warsztaty decoupage w 2LC została dodana do albumu fotograficznego

W klasie 2LC odbyły się warsztaty z decoupage, które poprowadziła mama uczennicy Pani Katarzyna Gwistka. Podczas warsztatów w cudownej atmosferze powstały piękne bombki świąteczne, które będzie można kupić na kiermaszu 06 grudnia w naszej szkole. Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie za pomoc, a młodzieży za zaangażowanie. Zapraszamy na kiermasz 🎄🎁✨️❤

• Bielański Festiwal Siatkówki

• 25 listopada mieliśmy święto siatkówki na Bielanach. Turniej Bielańskiej Ligi Siatkówki odbył się jak zwykle od kilku lat w CRS Bielany. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów dziewcząt i niestety tylko 3 zespoły chłopców. Dziewczęta naszego liceum zajęły 4 miejsce, zdobywając puchar. W meczu o 3 miejsce uległy „Reymontówce”, a 1 miejsce zdobyły uczennice Lelewela. Dziękujemy naszym zawodniczkom za super reprezentowanie „Górskiego” i świetną postawę w każdym meczu. Dziękujemy też organizatorom naprawdę fajnego turnieju dla miłośników siatkówki, czyli Dzielnicy Bielany, no i wykonawcom, czyli TKKF Chomiczówka.

• Spotkanie z Powstańcem Warszawskim

• Nowa galeria Spotkanie z Powstańcem Warszawskim została dodana do albumu fotograficznego

Dziś naszym gościem był Pan porucznik Jan Witkowski ps "Jaś" członek batalionu "Iwo" walczącego podczas Powstania Warszawskiego na Śródmieściu. Nasz gość miał 13 lat gdy wybuchło powstanie. Opowiedział nam o swoich doświadczeniach, życiu codziennym, podczas II wojny światowej, okupacji w Warszawie, powstania i trudnych czasach powojennych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 5b, 1Lb i 1Ld. Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 49.

• Inscenizacja "Don Juana" Moliera w Teatrze Polskim

• Inscenizacja „Don Juana” Moliera w Teatrze Polskim

To już ósmy spektakl w Teatrze Polskim, który udało się obejrzeć uczniom naszej szkoły za symboliczną złotówkę w ramach akcji „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Wcześniej widzieliśmy już „Tango” Mrożka, „Końcówkę” Becketta, „Trzy wysokie kobiety” Albee`ego, „Żołnierza królowej Madagaskaru” Tuwima, „Wiśniowy sad” i „Wujaszka Wanię” Czechowa,. A wszystko to, dzięki Pani Joannie Wiejak, która zorganizowała wyjścia i wykupiła bilety do teatru. W spektaklach uczestniczyły już prawie wszystkie klasy licealne. Dziękujemy bardzo Pani Joanno. Tym razem mogliśmy podziwiać przede wszystkim świetnie zagrane postaci Don Juana i jego służącego Sganarela, w których wcielili się Krzysztof Kwiatkowski i Adam Biedrzycki.

To też o nas - ludziach XXI wieku... - tak licealiści skwitowali sztukę Moliera „Don Juan” w reżyserii Piotra Kurzawy, na którą wybrali się do Teatru Polskiego. Nic dziwnego, tekst francuskiego dramaturga, jak zwykle, rymuje się ze współczesnością. Nasi uczniowie udowodnili, że mają skłonność do głębszych refleksji i potrafią krytycznie postrzegać otaczający ich świat. Potrafią także po molierowsku się śmiać...