• ŚWIĘTO SZKOŁY - DZIEŃ PATRONA

    • Nowa galeria ŚWIĘTO SZKOŁY - DZIEŃ PATRONA została dodana do albumu fotograficznego

     23 kwietnia 2024 roku obchodziliśmy Święto Szkoły, przypadające w 175. rocznicę narodzin Wojciecha Górskiego, patrona LX Liceum Ogólnokształcącego.

     W uroczystej akademii udział wzięli uczniowie, absolwenci, byli dyrektorzy, rodzice i nauczyciele związani z naszą placówką. Wśród zaproszonych gości powitaliśmy m.in. Pana Grzegorza Pietruczuka - burmistrza dzielnicy Bielany, Panią Sylwię Lacek - zastępczynię burmistrza dz. Bielany, Panią Zofię Gajewicz - Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bielany, Pana Wojciecha Brańskiego z Towarzystwa Wychowańców Szkół Górskiego oraz Panią Jolantę Lipszyc - dyrektora Liceum w latach 1984-1990.

     Obecni byli również przedstawiciele Rady Rodziców.

     W trakcie uroczystości przyznano m.in. nagrody w konkursie wiedzy o Wojciechu Górskim. Przyznano również nauczycielom nagrody w plebiscycie Wojciechy 2024. Statuetki odebrali:

     🏆Najlepszy nauczyciel - p. Artur Jemielita

     🏆Nauczyciel cierpliwy - p. Tomasz Markowski

     🏆Nauczyciel wymagający - p. Krystyna Rosińska

     🏆Nauczyciel przyjaciel uczniów - p. Kamil Sawicki

     🏆Nauczyciel kreatywny - p. Elżbieta Zwias

     Wielkie gratulacje dla wszystkich laureatów 👏

     Zostały zaprezentowane zdjęcia, dokumentujące życie naszego Patrona. Przypomniano również najważniejsze fakty z jego życia.

     W części artystycznej wystąpił GÓRSKI BAND, a wokalistki zespołu przywróciły do życia stare i lubiane polskie przeboje. Obejrzeliśmy występy akrobatyczne i układy taneczne przygotowane przez uczennice Liceum i Szkoły Podstawowej. Na zakończenie zaśpiewały także nasze nauczycielki - Pani Olga Żołek i Pani Eliza Radomyska, podbijając optymistyczny nastrój wydarzenia.

     Warto również podkreślić, że dziś po raz pierwszy Zespół GÓRSKI BAND wystąpił z nowymi instrumentami: perkusją i gitarą basową.

     Wspaniała perkusja została zakupiona dzięki hojności firmy ADAMED, której przedstawiciel - Pan Grzegorz Sternik - uczestniczył w uroczystości jako gość specjalny. JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

     Gitara basowa została zakupiona z pieniędzy zebranych przez Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu oraz Panią Barbarę Rybak, wraz z Jej wychowawczą klasą - 3PD.

     Przedstawicielka Zespołu, nasza perkusistka Alicja Lemankiewicz, wystąpiła z podziękowaniami skierowanymi do wszystkich osób, które przyczyniły się do zakupu nowego sprzętu.

     Razem możemy więcej!

     Dla wszystkich uczestników były to miłe i wzruszające chwile.

    • POLA NADZIEI 2024

    • Nowa galeria POLA NADZIEI 2024 została dodana do albumu fotograficznego

     Kwitną żonkile. Przypominają o wyjątkowej akcji, której celem jest zwrócenie uwagi na los osób nieuleczalnie, chorych, cierpiących. https://www.polanadziei.pl/uczestnicy/ ❤️Nie bądź obojętny na los drugiego człowieka.❤️

    • Zajęcia o zdrowym odżywianiu w ZERÓWCE

    • Nowa galeria Zajęcia o zdrowym odżywianiu w ZERÓWCE została dodana do albumu fotograficznego

     W piątek w ramach wolontariatu uczniowie klasy 5a przeprowadzili w ZERÓWCE zajęcia o zdrowym żywieniu 🍏🍎🍊🍐🍋🍉🍇🍓🫐 Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, poszerzając swoją wiedzę o zdrowym żywieniu i zrobiły sałatkę owocową, którą zjadły ze smakiem🙂. Na zakończenie zajęć otrzymały kolorowankę związaną z tematem zajęć.

   • Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Poezji K. K. Baczyńskiego
    • Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Poezji K. K. Baczyńskiego

    • Z ogromną przyjemnością informujemy, że w finale Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K. Baczyńskiego wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 5c, Konstancja.

     Ogromne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów dla Konstancji, a także dla Veroniki i Wiktorii, które również wspaniale zaprezentowały się na przesłuchaniach finałowych!

   • 2 maja 2024 - X Bieg Flagi
    • 2 maja 2024 - X Bieg Flagi

    • Serdecznie zapraszamy na X Bieg Flagi, który odbędzie się 2 maja 2024 r. 
     w godzinach: 10:00-15:00 w parku Kępa Potocka.

     Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci do strefy rekreacyjnej pn.:
     Majówka pod flagą biało-czerwoną.

      

     W ramach bezpłatnych atrakcji zapraszamy na:

     • 38-metrowy dmuchany tor przeszkód i inne dmuchańce,
     • przejazdy na kucykach,
     • warsztaty kreatywne,
     • biegi na 100 m i 300 m,
     • pokazy tańca,
     • gry i zabawy sportowe, 

     oraz szereg atrakcji przygotowanych przez nasze żoliborskie kluby:

     • mini golf,
     • szermierka,
     • lekkoatletyka,
     • piłka nożna,
     • ergometry wioślarskie.
    • Konkurs Recytatorski Poezji K. K. Baczyńskiego

    • Nowa galeria Konkurs Recytatorski Poezji K. K. Baczyńskiego została dodana do albumu fotograficznego

     Trzy uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do finału Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K. Baczyńskiego. Dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę podczas przesłuchań finałowych. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki, a już dziś dziękujemy za podtrzymywanie pamięci o przedstawicielach tak ważnych kart historii naszego miasta i kraju.

    • 8 Wspaniałych

    • Nowa galeria 8 Wspaniałych została dodana do albumu fotograficznego

     Dziś odbyły się przesłuchania wolontariuszy do miejskiego etapu konkursu 8 Wspaniałych organizowanego przez Fundację "Świat na TAK". Delegacje naszych wolontariuszy przedstawiały nasze liczne dokonania.

    • Dary dla schroniska w Jadowie

    • Nowa galeria Dary dla schroniska w Jadowie została dodana do albumu fotograficznego

     W marcu zbieraliśmy rzeczy dla schroniska w Jadowie 🐕 Wszystko już dostarczone. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję i przyniesione dary 🤎💛🤎💛🤎 Zwierzakom będzie dużo przyjemniej 🐈🐈‍⬛🐩

    • Spotkanie z żywą historią

    • Nowa galeria Spotkanie z żywą historią została dodana do albumu fotograficznego

     Dziś naszym gościem była Pani Ewa Szemińska-Morsakowska od urodzenia mieszkanka Bielan. Córka działaczki konspiracyjnej. Podczas wojny jako kilkuletnia dziewczyna nosiła na szyi woreczek. Mama wkładała tam zawiniątko i posyłała ją pod różne adresy. W ten sposób nie świadome brała oddział w konspiracji przenosząc meldunki. Po Powstaniu Warszawskim na barykadzie odnalazła krzesło ze swojego mieszkania, które podarowała do Muzeum Historii Polski. Nasze uczennice nauczyły sie robić "myszki" z chusty, które zrobiła po wojnie mama pani Ewy. Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 49 💐 Spotkanie odbyło się dzięki Młodzieżowej Radzie Bielan 💚 Dziękujemy naszemu profesorowi, panu Tomaszowi Makowskiemu za zorganizowanie spotkania 💐

    • MISTRZOSTWA BIELAN W PIŁCE SIATKOWEJ

    • Nowa galeria MISTRZOSTWA BIELAN W PIŁCE SIATKOWEJ została dodana do albumu fotograficznego

     Reprezentantki naszego liceum wzięły udział w Mistrzostwach Dzielnicy w siatkówce. Zawody odbyły się jak co roku w „Lelewelu” i rozpoczęły 19 marca. Niestety dziewczętom nie udało się wyjść z grupy mino wygranego jednego meczu. Wykazały się jednak wolą walki i super postawą. Dziękujemy za godne reprezentowanie „Górskiego”.

    • Fotorelacja z Międzynarodowego Dnia Teatru - KONCERT PIOSENKI AKTORSKIEJ

    • Nowa galeria Fotorelacja z Międzynarodowego Dnia Teatru - KONCERT PIOSENKI AKTORSKIEJ została dodana do albumu fotograficznego

     Fotorelacja z Międzynarodowego Dnia Teatru KONCERT PIOSENKI AKTORSKIEJ: 📝 Reżyseria i przygotowanie aktorów: p. Magdalena Dymko Wystąpili: Natalia – 3PB z piosenką „Kocham Cię życie” Apolonia – 2LA z piosenkami „Dwie krople”, „Kartka z dziejów”, „Być kobietą” Ash – 2LA z piosenkami „”Spacer z niekochanym”, „Ogrzej mnie, „Być kobietą” Oliwia – 2LA z piosenkami „Oczy tej małej”, „Być kobietą” Amelia – 2LA z piosenką „Czy te oczy” Adam – 2LA z piosenką „Czy te oczy” Kinga – 3PB z piosenką „Madame” Zuzanna – 2LA z piosenką „Ach Panie, Panowie” Prowadzący: Michał – 2LA Kostiumy: przygotowane we własnym zakresie Realizacja dźwięku: p. Olga Żołek

    • Fotorelacja z Międzynarodowego Dnia Teatru - BALLADYNA

    • Nowa galeria Fotorelacja z Międzynarodowego Dnia Teatru - BALLADYNA została dodana do albumu fotograficznego

     Fotorelacja z Międzynarodowego Dnia Teatru Spektakl "BALLADYNA" 📝 Reżyseria: p. Natalia Tarka Aktorzy: Uczniowie klasy 7a: Balladyna - Wiktoria Alina - Natalia Wdowa - Lena Kirkor - Błażej Grabiec - Michał Fon Kostryn - Karol Goplana - Gabriela Skierka - Julia Chochlik - Robert Scenografia: uczennice klasy 7a Przygotowanie prezentacji: p. Natalia Tarka Kostiumy: przygotowane we własnym zakresie z pomocą p. Elizy Radomyskiej Osoby techniczne w obu przedstawieniach: Raisa, Anna, Natalia pod przewodnictwem Julii W ostatniej scenie „Balladyny” głosów użyczyli uczniowie klasy 2LA: Hubert, Antonina, Adam Przygotowanie muzyki: p. Eliza Radomyska p. Olga Żołek Wykorzystano muzykę: „Łabędź” - Camille Saint-Saëns - "Karnawał zwierząt" „Mesicku na nebi hlubokem" - Antonin Dvorak - "Rusałka" „Duet kwiatów” - Léo Delibes - "Lakmé" muzyka weselna ze spektaklu „Staropolskie wesele” Zespołu Muzyki Dawnej i Tańca im. bł. Matki Zofii Czerskiej Dźwięki i muzyka z portalu Pixabay Montaż scenografii: p. Robert Siedliski, p. Kamil Sawicki Oprawa muzyczna i dźwiękowa: p. Olga Żołek Slajdy: p. Eliza Radomyska Kamera: p. Kamil Sawicki Zdjęcia: p. Eliza Radomyska, p. Olga Żołek, p. Kamil Sawicki Dziękujemy wszystkim zaangażowanie. Szczególne podziękowania za wsparcie we wszystkich kwestiach, które pojawiały się podczas całej drogi przygotowań, dla pana Roberta Siedliskiego. Film z obu spektakli dostępny jest pod linkiem: https://www.youtube.com/live/fEf0yOgxB_o?si=ab27WwxWGBY8jJAG

    • Fotorelacja z Międzynarodowego Dnia Teatru "ŚWIAT BAJEK"

    • Nowa galeria Fotorelacja z Międzynarodowego Dnia Teatru "ŚWIAT BAJEK" została dodana do albumu fotograficznego

     Fotorelacja z Międzynarodowego Dnia Teatru Przedstawienie "ŚWIAT BAJEK" 📝 Reżyseria: p. Natalia Tarka Aktorzy: Uczniowie klasy 4b oraz 5c: Babcia - Maja Dziewczynka - Wiktoria Czerwony Kapturek - Urszula Wróżka Bzów - Konstancja (5c) Kopciuszek - Maja Wróżka - Julia Król - Olaf Królowa - Hanna Krasnal Maruda - Antoni Krasnal Gburek - Jan Scenografia: uczennice klasy 7a Drzewa: klasa 3a i 3b. Przygotowanie strojów i choreografii: p. Anita Kusyk i p. Magdalena Vodickova. Chór Szkoły Podstawowej: Weronika, Daria, Julia i Ola pod opieką p. Olgi Żołek Przygotowanie muzyki: p. Eliza Radomyska p. Olga Żołek Wykorzystano muzykę: "Walc kwiatów" z "Dziadka do orzechów" Piotra Czajkowskiego "Witajcie w naszej bajce" słowa Jan Brzechwa, muzyka Andrzej Korzyński "Witajcie w naszej bajce" IGO, Kaśka Sochacka, Mrozu, Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski, Bedoes 2115 i Sokół Dźwięki z Pixabay Montaż scenografii: p. Robert Siedliski, p. Kamil Sawicki Oprawa muzyczna i dźwiękowa: p. Olga Żołek Slajdy: p. Eliza Radomyska Kamera: p. Kamil Sawicki Zdjęcia: p. Eliza Radomyska, p. Olga Żołek, p. Kamil Sawicki, p. Magdalena Matyjaszczyk, p. Marcin Zioło Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie 💚

    • Klasa 7a w Czarnolesie

    • Nowa galeria Klasa 7a w Czarnolesie została dodana do albumu fotograficznego

     26 marca klasa 7a odwiedziła Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Była to okazja do poszerzenia swojej wiedzy i zapoznania się z ciekawostkami związanymi z renesansowym poetą. Uczniowie obejrzeli zabytkowy dwór i wzięli udział w lekcji o fraszkach. Odbyło się także ognisko integracyjne. W drodze powrotnej zobaczyliśmy kościół w Zwoleniu, gdzie pochowany jest Jan Kochanowski.

    • Lekcja historii w terenie - 1LE

    • Nowa galeria Lekcja historii w terenie - 1LE została dodana do albumu fotograficznego

     W rocznicę Akcji pod Arsenałem - lekcja historii w terenie, w miejscu jednej z najgłośniejszych i najbardziej brawurowych akcji Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie klasy 1LE przypomnieli sobie okoliczności i przebieg akcji znanej z książki "Kamienie na szaniec". Przy okazji poznali trochę ciekawostek o tej okolicy Warszawy.

    • Dni Otwarte Uniwersytetu Łódzkiego

    • Nowa galeria Dni Otwarte Uniwersytetu Łódzkiego została dodana do albumu fotograficznego

     W piątek 22 marca uczniowie klas 3PA, 2LA i 2LC pod opieką p. Elizy Radomyskiej i p. Agnieszki Salej wybrali się do Łodzi, aby wziąć udział w Dniach Otwartych Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. 📚👩‍🎓 Nasi licealiści mogli wczuć się w klimat życia studenckiego dzięki zajęciom zorganizowanym przez wykładowców UŁ. Mogli też porozmawiać ze studentami, poznać ofertę kierunków studiów nie tylko językowych, ale też np. teatralnych, medialnych i filmowych, które również są w ofercie UŁ. Nasi uczniowie wzięli udział m. in. w tworzeniu studyjnego wywiadu telewizyjnego, warsztatach z reklamy, tłumaczeniach polsko-angielskich, zajęciach z fonetyki czy też w wykładzie na temat architektury muzułmańskiej Hiszpanii. 🎬🇬🇧🇪🇸 Cieszymy się, że taki wyjazd pokazał licealistom nowe perspektywy oraz sprawił, że w ich głowach pojawiły się pomysły na przyszłą karierę zawodową.

    • ZOBACZ FILM O NASZYM LICEUM

    • Zapraszamy na krótką wycieczkę po naszej szkole :)

     reżyseria: K. Sawicki
     udział wzięli uczniowie LX LO im. Wojciecha Górskiego
     zdjęcia: V. Goliarchuk, F. Niedziałek, K. Sawicki, A. Skrypka i in.
     przygotowania i scenografia: B. Rybak, K. Tkaczyk-Kołodziejczyk, O. Żołek, B. Opiela i in.
     muzyka: Bee Gees - stayin' alive x 50 cent - in da club (remix)

    • Test umiejętności pływackich klas drugich SP

    • Nowa galeria Test umiejętności pływackich klas drugich SP została dodana do albumu fotograficznego

     W czwartek uczniowie kl. 2a i 2b wzięli udział w dorocznym Teście Pływackim klas 2! Bielański Test umiejętnosci pływackich🏊‍♂️🏊 organizowany jest przez klub UKS G-8 przy wsparciu pracowników CRS Bielany i pod patronatem pana Grzegorza Pietruczuka - Burmistrza Dzielnicy Bielany #Uczniowski Klub Sportowy G-8 Bielany Warszawa - Pływanie #Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany #Centrum Rekreacyjno-Sportowe Bielany

   • Wiosenne propozycje biblioteki 🤓📖
    • Wiosenne propozycje biblioteki 🤓📖

    • Nasza Bibliotekarka, Pani Marta Latek, przygotowała wiosenne propozycje czytelnicze 📚

     Szczegóły w gablocie obok biblioteki 🧐

     Zapraszamy wszystkie mole książkowe i nie tylko 🤓📖

    • Karty Wielkanocne dla Powstańców Warszawskich

    • Nowa galeria Karty Wielkanocne dla Powstańców Warszawskich została dodana do albumu fotograficznego

     Nasi uczniowie wykonali własnoręcznie wielkanocne kartki dla Powstańców Warszawskich 🇵🇱 Prześlemy je bezpośrednio do szanownych Powstańców, kombatantów, którzy nas odwiedzają w szkole jak i tych którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą już do nas przybyć. Niech nasze życzenia i pamięć będą wyrazem wdzięczności za bohaterską postawę przed laty i trud poniesiony w obronie naszej ojczyzny oraz za częste odwiedziny w naszej szkole i "żywe" lekcje historii dla nas. Dziękujemy Panu Profesorowi Tomaszowi Makowskiemu za przeprowadzenie akcji.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 49 w Warszawie
   • ul. Lwa Tołstoja 2; 01-910 Warszawa Poland
   • tel: +48 22 835 95 58 fax: +48 22 835 95 58
   • BIP: zs49.bip.um.warszawa.pl
   • e-PUAP: /ZSnr49Warszawa/domyslna
 • Media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych