Jak wspierać dziecko chore onkologicznie? Bezpłatne grupy wsparcia i edukacyjne dla rodziców
Fundacja Nie Widać Po Mnie uruchamia grupy wsparcia i grupy edukacyjne online dla rodzin dzieci i nastolatków chorych onkologicznie, prowadzone przez doświadczonych psychologów i psychoonkologów. W ramach programu psychoonkologicznego „Uszczypnięci przez raka” już w marcu rozpoczęły się bezpłatne spotkania online mają na celu zapewnienie wsparcia emocjonalnego oraz dostarczenie narzędzi potrzebnych do radzenia sobie z wyzwaniami, jakie niesie choroba nowotworowa dziecka. Jak dołączyć?
Wsparcie psychologiczne na każdym etapie choroby
Choroba onkologiczna dziecka zmienia życie całej rodziny i sprawia, że rodzice mogą mierzyć się z wieloma trudnymi emocjami. Grupy wsparcia online tworzą bezpieczną przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, wzajemnym wsparciem oraz do zdobywania praktycznej wiedzy na temat radzenia sobie z emocjami, stresem i komunikacją z zespołem medycznym.
„Choroba nowotworowa dziecka to nie tylko wyzwanie medyczne, ale i emocjonalne dla całej rodziny. Wspólne spotkania z osobami w podobnej sytuacji pozwalają nie tylko wymienić się doświadczeniami, ale także uzyskać niezbędne wsparcie emocjonalne i praktyczne” – mówi dr n. med Marta Homa, psycholog kliniczny, psychoonkolog, koordynator merytoryczny projektu „Uszczypnięci przez raka”
Dlaczego warto wziąć udział w grupie wsparcia dla rodzin dzieci chorych onkologicznie
Spotkania z osobami w podobnej sytuacji: to możliwość do podzielenia się doświadczeniami i emocjami w bezpiecznym, wspierającym środowisku.
Wsparcie specjalistów: to wsparcie doświadczonych psychologów, psychoonkologów, którzy pomagają radzić sobie na co dzień z trudnymi emocjami i stresem.
Forma online: to możliwość udziału w spotkaniu, bez konieczności wychodzenia z domu, co oszczędza czas i zasoby.
Edukacja i praktyczne narzędzia: to możliwość, by dowiedzieć się, jak skutecznie wspierać swoje dziecko i bliskich oraz jak budować relacje z zespołem medycznym.
Prowadzący grupy wsparcia i edukacyjne
Spotkania prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów, w tym:
- Agnieszka Kowalska – psycholog, psychoonkolog, psychotraumatolog, członkini Polskiej Federacji Psychotraumatologii oraz Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.
- Piotr Urbaniak – psycholog, psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami.
Jak dołączyć do grup wsparcia?
Spotkania online ruszyły w marcu. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie, a spotkania są skierowane do rodziców z województwa mazowieckiego. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiego wypełnienia formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie internetowej Fundacji.
Zadanie jest dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Więcej informacji można uzyskać na stronie Fundacji Nie Widać Po Mnie lub kontaktując się bezpośrednio przez adres e-mail: kontakt@fundacja.pl.