PRZEKSZTAŁCENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 370
W dniu 11 stycznia 2024 r. Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę nr XCIII/3052/2024 w sprawie zamiaru przekształcenia z dniem 31 sierpnia 2024 r. Szkoły Podstawowej nr 370 w Zespole Szkół nr 49 w Warszawie, ul. L. Tołstoja 2 poprzez likwidację oddziału przedszkolnego.Nowe wyzwania w Zespole Szkół nr 49
Projekt Erasmus+ nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000123544.
AKTUALNOŚCI
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2021
W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto.
1 października rozpoczął się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (MMBS) ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Tradycja tego święta ma już 20 lat.
Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej, integracja środowiska szkolnego.
KONKURS - CAŁA PRAWDA O CZYTANIU KSIĄŻEK
Regulamin szkolnego konkursu na wiersz, rymowankę lub hasło reklamujące książkę, bibliotekę oraz czytanie:
Cele:
-rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów w wykorzystaniu różnych środków wyrazu,
- popularyzacja czytelnictwa,
- umacnianie wiary we własne siły i możliwości osiągania sukcesów,
TEATR KAMIENICA
Nowa galeria TEATR KAMIENICA została dodana do albumu fotograficznego
W Teatrze Kamienica nasi uczniowie obejrzeli drugą z kolei sztukę z tryptyku edukacyjnego, spektakl pt. "My dzieci z Dworca ZOO". Ponadto uczniowie poznali niezwykłą historię miejsca, w którym 12 lat temu powstał teatr Emiliana Kamińskiego, stworzony z pasji i miłości do Warszawy. Obejrzeli też, prezentowaną w Teatrze, piękną i bezcenną makietę przedwojennej Warszawy, miasta nazywanego "Paryżem Północy". W lekcji w terenie uczestniczyli uczniowie klas: 1PA, 1PB, 3PA i 3PD
SPOTKANIE Z POWSTAŃCEM WARSZAWSKIM
Nowa galeria SPOTKANIE Z POWSTAŃCEM WARSZAWSKIM została dodana do albumu fotograficznego
4Gościem w naszej szkole był Pan prof. Leszek Żukowski, ps. „Antek”, członek Szarych Szeregów i żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego oraz więzień obozów koncentracyjnych. Profesor nauk technicznych, major Wojska Polskiego w stanie spoczynku, w latach 2013–2020 prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W Powstaniu Warszawskim na początku służył jako łącznik, gdy zdobył broń, od 7 VIII 1944 był żołnierzem batalionu "Łukasiński". Gdy upadała Starówka, skierowany na Pl. Teatralny, by pozorować obecność powstańców. Tu aresztowany 2 IX i wywieziony do obozu koncentracyjnego Flossenbürg gdzie przeżył 8 miesięcy, następnie po 7 dniach marszu, dotarł do obozu koncentracyjnego Dachau, gdzie spędził kilka dni, aż do wyzwolenia przez Amerykanów. Dziś swoimi doświadczeniami Pan
Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w biegach przełajowych sztafetowych
Nowa galeria Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w biegach przełajowych sztafetowych została dodana do albumu fotograficznego
🏃♂️🏃♀️🏃 27 września reprezentantki i reprezentanci naszego liceum wzięli udział w biegach przełajowych sztafetowych, które odbyły się na Warszawskim AWF.
3
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - 3a
Nowa galeria DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - 3a została dodana do albumu fotograficznego
w klasie 3a poznawaliśmy Rosję. Uczniowie przygotowali prezentacje.
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - 3c
Nowa galeria DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - 3c została dodana do albumu fotograficznego
Było kolorowo, smacznie i włosko!
2
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - 3b
Nowa galeria DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - 3b została dodana do albumu fotograficznego
Klasa 3b z okazji Dnia Języków Europejskich przygotowała prezentacje dotyczące Francji.
1
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - 1b
Nowa galeria DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - 1b została dodana do albumu fotograficznego
W klasie 1b na lekcjach mówiliśmy o Hiszpanii. Uczniowie dowiedzieli się m.in. kilku ciekawostek na temat tego, że lizaki wymyślili Hiszpanie, a logo Chupa Chups zaprojektował hiszpański artysta Salvador Dali. Dzieci w grupach wykonały prace inspirowane jego twórczością.
LEKCJE W TERENIE
Nowa galeria LEKCJE W TERENIE została dodana do albumu fotograficznego
Nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji geografii (z licznymi elementami historii) w terenie. Huta Warszawa, dzisiaj pod nazwą ArcelorMittal Warszawa, wiosną przyszłego roku świętować będzie 65 lat działalności, tj produkcji stali. Ten potężny zakład ma blisko 300 ha powierzchni, zatrudnia ponad 500 pracowników i 200 podwykonawców, którzy rocznie produkują ponad pół miliona ton stali w 500 gatunkach, tj 200 tys km prętów, co oznacza, że można by nimi 5 razy opleść Ziemię. Co drugi samochód w Europie zawiera stal wyprodukowaną w warszawskiej hucie. Niezwykłe rzeczy działy się tu w VIII 1980r. gdy rodziła się Solidarność. Wybuchły strajki i na prośbę hutników przybył tu ks. Jerzy Popiełuszko, który szybko stał się przyjacielem hutników. Do dziś stoi tu ołtarz przy którym ks. Jerzy sprawował Eucharystię.
MUZEUM KATYŃSKIE - KLASA 3PD
Nowa galeria MUZEUM KATYŃSKIE - KLASA 3PD została dodana do albumu fotograficznego
Dziś, w 82. Rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, uczniowie kl. 3PD zwiedzili Muzeum Katyńskie. Otwarto je dokładnie 6 lat temu, w kaponierze twierdzy - Cytadeli Warszawskiej. To pierwsza na świecie placówka martyrologiczno - muzealno - badawcza dokumentująca zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tys. jeńców i więźniów (w tym 15 tys. oficerach) przetrzymywanych w latach 1939 - 1940 w sowieckich obozach i więzieniach. Są tu dowody zbrodni, wydobyte w latach 90. XX w. z czterech cmentarzy katyńskich: Katyń, Charków, Miednoje, Bykownia. Eksponowanych jest "tylko" 7 tyś dowodów, zaś 30 tys znajduje się w magazynach.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Nowa galeria SPRZĄTANIE ŚWIATA została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej sprzątają świat♻️✅✳
ZWIEDZANIE MUZEUM Mt 5, 14
Nowa galeria ZWIEDZANIE MUZEUM Mt 5, 14 została dodana do albumu fotograficznego
Reprezentacja klasy 3 PD miała przyjemność zwiedzić (działające zaledwie od 1,5 roku) Muzeum Mt 5,14, które za pomocą nowoczesnego przekazu opowiada historię m.in. ucznia naszej szkoły - Stefana Wyszyńskiego, beatyfikowanego 12 września b.r. Jego postawa i działanie jako Prymasa Polski miały nieoceniony wpływ na sytuację Polaków i Kościoła w powojennej Polsce, rządzonej przez reżim komunistyczny. Uczniowie mogli też dowiedzieć się o mniej znanych faktach z życia Wyszyńskiego, o latach jego młodości, działaniach w okresie międzywojennym czy podczas okupacji niemieckiej. Muzeum to również fascynująca opowieść o historia Polski, przypominająca burzliwy wiek XX od 1901r. (narodziny Prymasa) do 2005r. (śmierć Jana Pawła II).
NASZ GOŚĆ
Nowa galeria NASZ GOŚĆ została dodana do albumu fotograficznego
Naszym gościem była dziś Pani Joanna Król, od 11 lat przewodnik - wolontariusz Muzeum Powstania Warszawskiego. Warszawianka od pokoleń. Urodziła się w dniu, gdy Polacy zdobyli Monte Cassino, (były to równocześnie 24 urodziny Karola Wojtyły).
Certyfikat Varsavianistyczny
Nowa galeria Certyfikat Varsavianistyczny została dodana do albumu fotograficznego
Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Varsavianistyczny 😀 Tym samym otrzymaliśmy stały tytuł Varsavianistycznej Szkoły 😀 a jest to efekt naszych szerokich, kilkuletnich działań, popularyzujących wiedzę o Warszawie, m.in: lekcje w terenie, spotkania z Powstańcami i innymi osobistościami związanymi z Warszawą, kartki świąteczne dla kombatantów, upamiętnianie rocznic, czy działania charytatywne 😀 Na zdjęciu reprezentacja naszej szkoły: uczniowie klasy 3PD z wychowawcą Tomaszem Markowskim koordynatorem projektu varsavianistycznego.
ZABAWY LOGOPEDYCZNE W DNIU KROPKI
Nowa galeria ZABAWY LOGOPEDYCZNE W DNIU KROPKI została dodana do albumu fotograficznego
Zabawy logopedyczne w 0a i 0b oraz prace wykonane przez dzieci z okazji Dnia Kropki 🟡🔵🟢🟣🙂
4
INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH LO
Nowa galeria INTEGRACJA KLAS 1 LO została dodana do albumu fotograficznego
Piknik integracyjny klas pierwszych LO.🥓🥩 Cudowna pogoda, miłe chwile, nowe znajomości. Jesteśmy gotowi na nowy Rok Szkolny.👫👭👫👭
20
PACZKA PRZEDSZKOLACZKA
Nowa galeria PACZKA PRZEDSZKOLACZKA została dodana do albumu fotograficznego
Pan Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk wraz z Panem radnym Radosławem Sroczyńskim wręczyli naszym Zerówczakom "Paczki Przedszkolaczka".
5
82. rocznica agresji sowieckiej na Polskę
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski
oraz Prezes Fundacji Poległym i Pomordowanym na Wschodzie gen. dyw. Leon Komornicki
mają zaszczyt zaprosić na uroczystość upamiętniającą 82. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę,
która odbędzie się 17 września 2021 r. o godz. 17.00 w Warszawie